Inkluzywność i różnorodność w rekrutacji – prawdy i mity [zobacz nagranie]

Swoim doświadczeniem podzieliły się nasze gościnie: ➡️ Ewa Lach, Managerka Działu Rekrutacji; Inwenta ➡️ Maria Jabłońska-Wołoszyn, HR Expert; Inwenta ➡️ […]

Swoim doświadczeniem podzieliły się nasze gościnie:

➡️ Ewa Lach, Managerka Działu Rekrutacji; Inwenta

➡️ Maria Jabłońska-Wołoszyn, HR Expert; Inwenta

➡️ Agnieszka Pogorzelska, Managerka Działu Diagnoz i Projektów AC/DC, Inwenta

➡️ Magdalena Wróbel, Wieloletnia Managerka Działów HR

Dziękujemy za Twoją obecność i chęć wspólnego rozwijania i popularyzowania kultury inkluzywności i włączania w miejscu pracy.

Podczas tego spotkania skupiliśmy się na istocie różnorodności w kontekście rekrutacji, korzystając z wyników badań przeprowadzonych przez firmę Inwenta, Kincentric, Gallup.

Prezentowane przez nas dane wyraźnie pokazują, że dbanie o różnorodność przekłada się na zaangażowanie pracowników, co w konsekwencji wpływa na efektywność organizacji. Zespoły, które promują kulturę włączania, podejmują lepsze decyzje, lepiej współpracują i efektywniej szukają rozwiązań. Dodatkowo, badania Gallupa i inne źródła potwierdzają, że zaangażowani pracownicy przynoszą lepsze wyniki w organizacji, co objawia się wyższymi obrotami i zwiększoną satysfakcją klientów.

Jeśli zastanawiasz, czy Twoja  organizacja jest gotowa na wdrożenie kultury opartej na różnorodności, równości i inkluzywności, zachęcamy do skorzystania z anonimowego badania ankietowego IN-Clude. To narzędzie wspierające zarządy i działy HR w budowaniu strategii oraz wdrażaniu kultury różnorodności i inkluzywności, dostarczając cennych informacji na temat potrzeb pracowników, pokazując potencjalne zagrożenia i źródła przewag: https://inwenta.pl/uslugi/badanie-in-clude/

W czasie  webinarium omówiliśmy również cztery studia przypadku związane z inkluzywnością i różnorodnością w rekrutacji, prezentując sprawdzone metody działania. Jeśli szukasz sprawdzonych narzędzi do włączającego procesu rekrutacji i selekcji kandydatów, serdecznie polecamy zapoznanie się z naszymi rozwiązaniami: https://inwenta.pl/uslugi/

W ramach spotkania rozwialiśmy również mity dotyczące podejścia do roli pracowników, kładąc nacisk na ich wartość dla organizacji. Wartościowe podejście uwzględnia zarówno cele organizacji, jak i potrzeby pracowników, promując równość szans dla wszystkich członków zespołu.

Na zakończenie, omówiliśmy także przypadek rekrutacji, w którym firma GAZ-System zmierzyła się z wyzwaniem związanym z rekrutacją specjalisty ds. BHP. Wskazaliśmy kluczowe aspekty inkluzywnej rekrutacji oraz przygotowaliśmy listę niezbędnych kroków do podjęcia dla skutecznej realizacji procesu rekrutacyjnego z pominięciem potencjalnych ryzyk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zacząć implementować wartości D,E&I w swojej organizacji, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu i wspólnej pracy nad budową bardziej inkluzywnej i efektywnej przyszłości dla Twojej firmy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o badaniu IN-Touch i  IN-Clude to zapraszamy do kontaktu: biuro@inwenta.pl

Dziękujemy naszym ekspertkom za podzielenie się praktyczną wiedzą i wskazówkami.
Zapraszamy do odsłuchania webinarium.

Zobacz całe nagranie z webinaru!

Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dostęp do nagrania