EFEKTYWNOŚĆ- LISTA SPRAW

Lista spraw to zapis wszystkich zadań, które mamy wykonać. Niektórzy zapisują swoje zadania w kalendarzu, inni na pulpicie komputera, albo […]

Lista spraw to zapis wszystkich zadań, które mamy wykonać. Niektórzy zapisują swoje zadania w kalendarzu, inni na pulpicie komputera, albo w aplikacjach, a jeszcze inni w swojej głowie. Jednak nie forma zapisu, a konsekwencja w wykonywaniu zadań jest najważniejsza.

Pokarzę Wam teraz 3 narzędzia z których korzystam przy codziennej organizacji czasu pracy.

  1. Moja głowa.

Tak, to w niej wizualnie porządkuje listę zadań bardzo pilnych do wykonania. Oczywiście pamięć jest ulotna dlatego wspomagam się też innymi narzędziami.

  1. Skrzynka mailowa.

To na nią najczęściej spływają zadania do wykonania. Każdy mail, który wymaga poświecenia większej ilości czasu, albo musi być odłożony w czasie zostaje oznaczony u mnie wybranym kolorem. Np.

Linki do spotkań- kolor żółty

Pilne rzeczy- kolor czerwony

Drobne zadania- kolor niebieski

Zadania na później- kolor zielony

  1. Kolorowe karteczki.

Na jednej karteczce zapisuje jedno zadanie. Przyklejam na biurko i w miarę potrzeby zmieniam kolejność zadań do wykonania, dopisuje nowe, albo wyrzucam te, które zostały wykonane.

  1. Przypomnienia w telefonie

Gdy wiem, że muszę następnego dnia wykonać daną rzecz o konkretnej, ściśle ustalonej godzinie to ustawiam przypomnienie w telefonie. Dzięki temu wiem, że zawsze dostanę powiadomienie.

Tak. Wiem. Nie ma tu kalendarza. Dlaczego? Dlatego, że u mnie akurat ten sposób się nie sprawdził. Wolę usuwać zadania wykonane (wyrzucać karteczki, odznaczać przypomnienia, archiwizować wykonane zadania z maili), dzięki temu mam poczucie, że moja praca jest efektywna. Ale u Was mogą sprawdzić się inne narzędzia. Dlatego polecam testować i sprawdzać co Wam pomaga działać efektywnie. Naprawdę warto.

A jeśli nie potraficie sami tego określić to zapraszam Was na szkolenie zamknięte ,,Efektywne zarządzanie sobą w czasie”, które prowadzą naprawdę znakomici trenerzy, którzy są prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Opracowanie własne