Zaproszenie do współpracy: Raport „Różnorodność dla efektywności”

Szanowni Państwo, pragniemy zaprosić Państwa do współpracy przy nowym projekcie Inicjatywy Razem dla Różnorodności w biznesie http://razemdlaroznorodnosci.pl/, który realizowany będzie […]

Szanowni Państwo,

pragniemy zaprosić Państwa do współpracy przy nowym projekcie Inicjatywy Razem dla Różnorodności w biznesie http://razemdlaroznorodnosci.pl/, który realizowany będzie we współpracy z Instytutem Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Przemiany zachodzące na rynku pracy sprawiają, że tworzenie oraz umiejętne zarządzanie zespołami zróżnicowanymi stało się koniecznością. Potrzebne są rozwiązania, zarówno systemowe, jak biznesowe, które ułatwią pracodawcom zmierzenie się z nowymi wyzwaniami. Niezbędne jest wypracowanie praktycznych narzędzi, zidentyfikowanie stosowanych w firmach dobrych praktyk oraz ich popularyzacja. Jak pokazują statystyki, wdrożenie różnorodności podnosi efektywność, przynosi realne korzyści finansowe, organizacyjne, wizerunkowe oraz – w szerszej perspektywie – wiele korzyści społecznych.

Istnieje potrzeba  przeprowadzenia solidnych badań na temat zespołów zróżnicowanych, niezbędna jest analiza wyników oraz wnioski, dzięki którym możliwe stanie się  sformułowanie modelowych rozwiązań dla biznesu.  Dlatego Rada Programowa Inicjatywy Razem dla Różnorodności wraz z Zarządem INWENTA Sp. z o.o. zaprosiła do współpracy  Instytut Kapitału Ludzkiego SGH.  Zespół pod kierunkiem prof. Tomasza Rostkowskiego przeprowadzi  badania zmierzające do zidentyfikowania najlepszych praktyk, zdefiniowania potrzeb, opracowania konkretnych, efektywnych i dających się stosować w praktyce  rozwiązań.

Rezultatem współpracy będzie  raport  „Różnorodność dla efektywności”. Trwają prace nad jego kształtem, harmonogramem prac, opracowywane są ankiety. Powstaje lista firm chętnych do udziału w projekcie. Premierę publikacji zaplanowano  na jesień 2020 roku.

Zapraszamy  serdecznie do udziału w powyższym przedsięwzięciu, zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami  i inspirującymi praktykami. Pragniemy wspólnie upowszechniać wiedzę oraz promować tych, którzy na co dzień pielęgnują kulturę różnorodności w swoich firmach.

Z przyjemnością przedstawimy Państwu szczegółową ofertę współpracy.

 

Do kontaktu zaprasza:

Beata Bukowska,

Partner Inwenta

beata.bukowska@inwenta.pl

Tel. 501 250 850