• #homeoffice
  • #pracazdalna
  • #pracownik
  • #zostańwdomu

Home Office – nowa rzeczywistość pracownika

W aktualnej sytuacji zagrożenia covid 19 większość osób zatrudnionych w biurach pracuje w systemie home office. Czy możemy traktować to […]

W aktualnej sytuacji zagrożenia covid 19 większość osób zatrudnionych w biurach pracuje w systemie home office. Czy możemy traktować to jako przywilej?
Praca zdalna pozwala na większa swobodę. W zaciszu swojego domu po zorganizowaniu miejsca swojej pracy mamy szansę na większą koncentrację oraz motywację. Nie mając ściśle określonych granic, sami zarządzamy czasem a prace możemy wykonywać w kapciach i bez wychodzenia z domu. Pamiętajmy – Liczy się efekt!

Przygotuj stanowisko pracy

Zadbaj o uporządkowaną przestrzeń, która będzie sprzyjała skupieniu i koncentracji. Wygodne krzesło, biurko przy oknie i kubek kawy pod ręką to przyjemne środowisko pracy i jasny
komunikat dla Twojego mózgu. Kanapa niestety nie sprawdzi się na dłuższa metę.

Zadbaj o komfort swojej pracy

W idealnym świecie Home Office mamy cały dom tylko dla siebie. W rzeczywistości często dzielimy przestrzeń z współdomownikami i o ile dorosła osoba zrozumie nasza prośbę o nie
przeszkadzanie nam, z dziećmi i zwierzakami nie jest już tak prosto.
Zadbaj wcześniej o to aby dzieci miały zajęcie, pies był na spacerze i nie będzie piszczał pod drzwiami, a kot najedzony śpi na kanapie.

Planuj-realizuj

Realizacja zadań jest dużo prostsza dzięki zarządzaniu. Zapewne Twój pracodawca wyznaczy odpowiednie aplikacje i narzędzia aby zachować płynność procesów, komunikację oraz raportowanie. Mając listę zadań możesz elastycznie dostosować swój czas.

Chwila oddechu

Siedzenie bez przerwy przy monitorze nie jest wskazane. Oderwij się od komputera, tak samo,jak w biurze. Kilka minut korzystnie wpłynie na jakość pracy.

Korzyści

Z przeprowadzonych przez Kantar TNT badań,90% osób które miały możliwość pracować zdalnie jest z niej zadowolona. Wielu pracowników uważa się za bardziej kreatywnych pracując
w cyfrowym modelu. Oszczędzają tez czas i pieniądze które musieliby przeznaczyć na dojazdy do biura.

W obliczu wyjątkowej sytuacji i raptownych działań, większość pracowników biurowych wykonuje swoja prace zdalnie, wspierając ruch #zostańwdomu.
Konieczność adaptacji może mieć pozytywny wpływ nie tylko na sytuację epidemiologiczna, ale też może zwiększyć późniejszą możliwość wykorzystania takiej formy współpracy.
Wykorzystajmy to !