Pojęcie mobbingu weszło na dobre do polskiego słownika biznesowego w 2004 roku, wraz z wprowadzeniem do kodeksu pracy jego definicji.
Przemoc psychiczna w miejscu pracy i dyskryminacja to wciąż aktualne problemy, mimo, że pojęcie bezpieczeństwa psychologicznego jest szeroko dyskutowane. Ustawodawca zapowiada wejście w życie nowych przepisów dotyczących mobbingu już w IV kwartale 2025r. Zapowiadane zmiany, w ocenie autorów projektu ustawy, mają zwiększyć skuteczność ochrony dla osób doświadczających mobbingu w miejscu pracy.
Podczas webinaru dowiesz się:
- Czego dotyczą projektowane zmiany prawa i jakie nakładają obowiązki na pracodawców?
- Czy polscy przedsiębiorcy rozumieją swoją rolę w zapobieganiu zjawiskom mobbingu?
- Czy poza deklaracjami, chcą przyjąć na siebie proaktywną rolę w tworzeniu bezpieczeństwa psychologicznego pracowników?
- Jakie są postawy pracowników wobec mobbingu?
- Czy obawy pracodawców i ich menedżerów, że nic dziś już nie można bezpiecznie polecić pracownikowi są uzasadnione?
- Jak wyglądamy na tle wymogów europejskich i w odniesieniu do wytycznych zrównoważonego rozwoju?
Te i inne zagadnienie poruszymy w kolejnym HR ma Głos już 26 maja 2025., a naszymi prelegentami będą:
- Michał Włodarczyk – Partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz, adwokat specjalizujący się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań dla działów HR.
- Lidia Marcinkowska – Strateg i ekspert zrównoważonego rozwoju, z doświadczeniem w przemyśle wydobywczym i energetycznym, ceniona mentorka i doradca.
- Magdalena Wróbel – Ekspertka z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i psychologii biznesu, wieloletnia managerka działów HR, partnerka w firmie Inwenta i prowadząca spotkanie.
Dla uczestników spotkania dostępna będzie check-lista dobrych praktyk i link do szkolenia nt. mobbingu.