• #hr
 • #pracownik
 • #rekrutacja
 • #rynek pracy
 • #zatrudnienie

Assessment Centre – sprawdzone narzędzie w rekrutacji

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, prowadzenie skutecznej rekrutacji stało się wyzwaniem, zwłaszcza gdy na ogłoszenie o pracę napływają setki aplikacji. […]

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, prowadzenie skutecznej rekrutacji stało się wyzwaniem, zwłaszcza gdy na ogłoszenie o pracę napływają setki aplikacji. Aby znaleźć najlepszego kandydata spośród wszystkich CV, rekruterzy i menedżerowie rekrutacji korzystają z różnorodnych metod i narzędzi, które sprawiają, że proces selekcji staje się bardziej efektywny i precyzyjny.

Najbardziej zaawansowanym narzędziem wykorzystywanym w procesie doboru kandydatów do pracy jest Assessment Centre.

Badanie to wykorzystuje różnorodne metody i narzędzia do oceny umiejętności, kompetencji i potencjału kandydatów. Pozwala na ocenę praktycznych umiejętności i kompetencji kandydatów w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych zadań wykonywanych w miejscu pracy. To umożliwia bardziej obiektywną i dokładną ocenę niż tradycyjne metody selekcyjne, takie jak rozmowy kwalifikacyjne.

Assessment Centre wykorzystuje różnorodne metody, takie jak:

 1. case study,
 2. grupowe zadania,
 3. prezentacje,
 4. rozmowy indywidualne.

Dzięki temu można ocenić, czy kandydat posiada elastyczność, gotowość do nauki i zdolność adaptacji do nowych sytuacji.

Badanie umożliwia jednoczesną ocenę wielu kandydatów w ramach jednego procesu. Jest to bardziej efektywne niż przeprowadzanie wielu indywidualnych rozmów kwalifikacyjnych. To z kolei pozwala zaoszczędzić czas i zasoby firmy.

Assessment Centre stosuje się głównie podczas rekrutacji na kierownicze stanowiska, ale nie tylko. Tak naprawdę może być stosowany zawsze wtedy, kiedy na stanowisku bardziej przydatne są konkretne umiejętności niż typowa wiedza.

Na rynek pracy wkracza nowe pokolenie pracowników. Assessment Centre coraz częściej stosowany jest podczas rekrutacji młodych osób, gdzie w obliczu niewielkiego doświadczenia zawodowego to najlepsza możliwość weryfikacji ich umiejętności.

Dlaczego Assessment Centre?

Jest to metoda selekcyjna coraz chętniej wybierana przez firmy przede wszystkim z powodu jej wysokiej efektywności. Jest to najbardziej zaawansowane narzędzie wykorzystywane w procesie doboru. Po przeprowadzeniu Assessment Centre pracodawcy dysponują ogromną ilością informacji o kandydacie, co umożliwia  podejmowanie trafnych decyzji rekrutacyjnych.

Jakie możliwości daje nam Assessment Centre?

 1. Możliwość sprawdzenia kandydatów w trakcie zadań przypominających codzienną pracę.
 2. Obiektywność -decyzję podejmuje zespół asesorów, a nie pojedynczy rekruter.
 3. Dostosowanie zadań i kryteriów oceny do wymagań konkretnej firmy i stanowiska.
 4. Można ocenić zarówno słabe, jak i mocne cechy kandydata.
 5. Umożliwia jednoczesną ocenę kilku osób w tym samym czasie.

Podsumowując, Assessment Centre to sprawdzone narzędzie w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, gdzie skuteczna rekrutacja staje się wyzwaniem w związku z dużą liczbą aplikacji na ogłoszenia o pracę oraz zmianami w kodeksie pracy. Jest to zaawansowane narzędzie selekcyjne, które umożliwia obiektywną i dokładną ocenę umiejętności, kompetencji i potencjału kandydatów. Skuteczność Assessment Centre szacuje się na 77%, jest to najwyżej oceniony sposób weryfikacji kompetencji.

🚀 Jak skorzystać z Assessment Centre?

Sprawdź Naszą ofertę:Odwiedź naszą stronę (LINK)

Skontaktuj się z Nami: Napisz do nas maila na biuro@inwenta.pl aby uzyskać więcej informacji lub omówić szczegóły oferty.